Puistevill maja soojustamiseks

Puistevill on soojusisolatsiooni materjal, mis on kindla tehnoloogia abil toodetud ning ettenähtud paigaldamiseks spetsiaalsete villapuhumis masinatega, elukutseliste paigaldajate poolt. Toodetakse erinevatest põhikomponentidest, nagu paber/puit, klaaskiud ning kivikiud ja vastavalt oma sisule on nad nimetatud kas Tselluvill (paber/puit), Klaasvill (klaaskiud), Kivivill (kivikiud). Üldjuhul toodetakse puistevilla samadest materjalidest, millest on toodetud rull- ja tahvelvill. Materjal on pakendatud tugevasse kile pakendisse, kus materjal on pressitud kokku kuni 10 korda oma algsest mahust, mis võimaldab transportida objektile suuri koguseid. Puistevill sobib soojustamiseks horisontaalpindadel (pööningud, vahelaed, põrandad), kaldpindadel (katuslaed) ja vertikaalpindadel (seinad). Tselluvilla eristab klaasvillast ja kivivillast see, et tselluvill on orgaanililise algupäraga aga klaasvill ja kivivill mineraalset algupära.

Miks soojustada oma maja?

Puistevilla paigaldamine pööningule

Katusealuse soojustamine

Keskmisel majal kulub kütmise ja jahutamise peale 50% kuni 70% kogu hoone energia tarbimisest. Puuduv või ebapiisav soojustus on peamine põhjus energia asjatule raiskamisele. Korralikult soojustatud maja hoiab kokku Teie igakuist energiatarbimist, mis aitab kaasa looduse säästmisele. Soojus liigub alati soojemalt alalt külmemale. Kui väljas on külm (talv), vähendab puistevilla soojustus sooja õhu väljumist majast ja kui väljas on soe (suvi), vähendab see sooja õhu sisenemist majja. Tulemusena saate ühtlasema ja meeldivama kliima oma koju, talvel põrandad ja seinad soojemaks ning suvel jahedamaks. Soojustamata lae/pööningu tõttu võib Teie hoone soojakadu olla kuni 70%. Professionaalne puistevilla paigaldaja soojustab hoone pööningu ilma liitekohtadeta ühtse vaibana, mille sarnast tulemust on rull või plaatvilla paigaldajal pea võimatu saavutada. Maja Soojustamine OÜ soojustab Teie hoone pööningu kiirelt, professionaalselt ja soodsama hinnaga, kui rull- või plaatvilla paigaldusega tegelev ettevõte.

Puistevilla hind

Puistevilla hind sõltub mitmest erinevast tegurist nagu kogusest, villa tüübist ja hoone asukohast. Üldjuhul arvutatakse hind kuupmeetrites (m3), loe, kuidas arvutada vajaminevat kogust. Mida suurem on soojustuse kogus, seda odavam on m3 hind ning vastupidi. Erinevatel puistevilladel on erinev hind, soodsaim valikust on klaasvill, millele järgneb kivivill ning kolmest kallim on tselluvill.

Üldjuhul jääb puistevilla hind koos paigaldusega olenevalt tüübist ja kogusest horisontaalpindade puhul 14.50 eur. +KM kuni 21 eur. +KM ning kald- ja vertikaalpindade puhul 32 eur. +KM kuni 45 eur. +KM, millele võib olenevalt hoone asukohast lisanduda transporditasu. Konkreetse hinnapakkumise koostamiseks võtke meiega julgelt ühendust.

Horisontaalpinnad

Puistevill leiab peamist kasutust horisontaalpindade soojustamisel, mille alla kuuluvad põrandad, põõningud ning vahelaed. Soojustus paigaldatakse avatud pinnale kuivpuhumis meetodil. Soovitame horisontaalpinnad soojustada puiste-kivi või puiste-klaasvillaga.

Materjali kulu horisontaalpindade puhul, olenevalt materjalist jääb vahemikku 20-35 kg/m3

Vertikaalpinnad

Puistevilla paigaldamine seina

Seinte kuivpuhumine

Seinte soojustamiseks lõigatakse aurutõkke kile, paberi või mõne muu materjali sisse augud, mille kaudu puhutakse selle taga olev tühimik täis, soojustusmaterjaliks on peamiselt tselluvill või kivivill. Voolik lükatakse augu kaudu võimalikult madalale põrandat ligi, mida hakatakse vastavalt tühimiku täitumisele välja tõmbama. Selle tegevuse tulemusel pressitakse soojustus korralikult kokku, et välistada hilisemat vajumist. Tavaks on saanud, et seinu soojustatakse tselluvillaga, kuid vajadusel on võimalik kasutada ka puiste-kivivilla Paroc BLT3.

Materjali kulu seinte soojustamisel nii tselluvilla, kui ka kivivillaga jääb vahemikku 45-65 kg/m3

Kaldpinnad

katuslae soojustamine

katuslae soojustamine tselluvillaga.

Puistevill sobib kaldpindade soojustamiseks ideaalselt, kasutades sama tehnikat nagu seinte soojustamisel, kus tühimik täidetakse tihedalt materjaliga, et välistada villa vajumist. Peamisteks materjalideks on tselluvill ja puiste-kivivill.

Materjali kulu katuslae ja kaldpindade soojustamisel jääb vahemikku 40-55 kg/m3