Kivivill – Paroc BLT3 on meie eelistatuim ja klientide poolt kiidetuim materjal.

Kivivill on puistevilladest tulekindlaim, mida võib kasutada ka nõudlikes konstruktsioonides.  Puiste kivivillale on omane lühikeste kiududega struktuur, mille tulemusena saab soojustus olema tihedam, kui klaasvillal.  Kiviilla toodetakse peamiselt basaltkivimist ja toode on mittepõlev ja kuulub tule- ja leegikindluse klassi A1. Kivivillal on suurepärase mürasummutusvõime ning suurimaks eripäraks on niiskuse läbilaskvus. Selle tulemusena suudab hoone soojustus tekitada hea mikrokliima. Seetõttu sobib vill hästi ka allergiku elukoha soojustamiseks.
Puistevill ParocPeamiseks võib puiste kivivilla juures pidada tuleohutuse faktorit. Seoses oma süttimatuse ning sulamisprotsessi algamisega alles 1400 kraadi juures, on kivivill kõige turvalisem soojustusmaterjal katuste ning pööningute jaoks. Ületades sulamistemperatuuri ei erita kivivill mürgiseid vingugaase. Lisaks on puiste kivivill ka keskkonnasõbralik. Villa tootmisel kasutatakse looduslike tooraineid, millest 95% moodustab kivi, ning puuduvad looduskahjulikud kõrvalproduktid ning gaasid.

Kasutamine

Paroc puiste kivivilla kasutatakse horisontaalpindade soojustamiseks, milleks on pööningud ja vahelaed. Sobib uusehitistele, kui ka vanade hoonete täiendavaks soojusisolatsiooniks.

Ehitusmaterjali klassifitseerimine

Põranda soojustamine kivivillaga

Puiste kivivilla paigaldamine põrandale

Tuleklass                                 A1
Soojusjuhtivuskoefitsent       0,041 W/mK
Lühiajaline veeimavus          ≤ 1,0 kg/m2

Materjali kulu avatud horisontaalpinnale nagu põranda-, katusealuse või pööningu soojustamisel kuivpuhumise meetodil on 30 kg/m3